Jak to funguje

Jak to funguje

Stačí několik jednoduchých kroků a španělská nemovitost je vaše

  1. Zápis do registru nemovitostí

Pokud chcete vlastnit nemovitost, musíte mít tzv. NIE (identifikační číslo). Díky NIE se zapíšete jako vlastník v registru nemovitostí. O toto číslo můžete zažádat buď v ČR na ambasádě, nebo ho můžeme vytvořit za 80 EUR ve Španělsku.

  1. Složení kauce

Jakmile se rozhodnete pro zakoupení určité nemovitosti, zasílá se kauce na základě rezervační smlouvy. Tato částka bývá různá. Pohybuje se od 3 000 do 11 000 EUR (kauce se odečítá od ceny nemovitosti). Pokud zaplatíte kauci a stane se, že nakonec z nějakého důvodu odstoupíte od smlouvy (např. nedostanete hypotéku), kauce bohužel propadá v neprospěch kupujícího. Díky zaslané kauci se nemovitost rezervuje na dobu max. 4 týdnů.

  1. Daň z nemovitosti

Dalším krokem je zaplacení daně ve výši 10 % z ceny nemovitosti u notářského zápisu. Tuto daň platí kupující, stejně jako další poplatky spojené s koupí (např. notář, kolek, registrace vody, elektřiny atd.) – pohybují se přibližně mezi 2 – 3 % z ceny nemovitosti.

  1. Hypotéka ve Španělsku

Pokud chcete financovat nemovitost hypotékou ve Španělsku, musíte počítat s poplatky v bance ve výši cca 2 % (odhad, vyřízení ze strany banky apod.).

  1. Vše za vás vyřešíme – stačí říct

Většina našich klientů uvítala, že za ně tyto kroky vyřídíme my. To znamená, že po rozhodnutí o koupi vybrané nemovitosti nám dali notářsky ověřenou plnou moc. Ta se po kompletním vyřízení zase zrušila u notáře.

Jak probíhá nákup nemovitostí ve Španělsku?

S námi zcela bezstarostně. Prohlédněte si nabídku našich nemovitostí, a když vás některá zaujme, neváhejte nás kontaktovat. Máte trochu jinou představu? Stačí říct a my vám pomůžeme perfektní nemovitost najít.

Jakmile budete mít jasno, vydáme se společně na prohlídku do Španělska. Provázet vás budeme po celou dobu – od první návštěvy vašeho vysněného domu až k podpisu kupní smlouvy.

 

1.

Ozvěte se nám s vaší představou o vysněném bydlení...

2.

Doprovodíme vás do Španělska a ukážeme vám ty nejlepší nemovitosti...

3.

Zabydlete se ve vašem novém domově a užívejte si...

Investice, která se vyplatí

Víte, že díky přímořské vile či apartmánu v Alicante můžete vydělat? Nemusí vám sloužit pouze jako sídlo, kde trávíte každoroční dovolenou, ale v době své nepřítomnosti můžete nemovitost také pronajímat. Jedná se o výhodnou investici.

Pohodlný přivýdělek

Seženeme za vás vhodné nájemníky na delší dobu i hosty na kratší dobu, postaráme se o pronájem, ubytování i úklid a zajistíme, aby si vaši hosté během celého pobytu užívali maximální pohodlí.

Vy budete pouze vydělávat – v klidu a z pohodlí domova.

Vydělávejte až 20% ročně

Vyberte si ideální dům k investici

Jak najít perfektní nemovitost u moře, která vám v době vaší nepřítomnosti vydělá? S výběrem vám poradíme. Provedeme vás po těch nejatraktivnějších lokalitách a dopomůžeme vám k výhodné koupi.

Zobrazit celou nabídku arrow

Pojďme to probrat osobně

Dejte nám vědět. Provedeme vás koupí nemovitosti v Alicante krok za krokem.

Filip Horák

"Ve Španělsku se o vás při výběru nemovitosti postarám. Budu vás doprovázet od letištní haly, až k podpisu kupní smlouvy."

Filip Horák Váš specialista na nemovitosti ve Španělsku

V případě dotazů jsem Vám k dispozici 

mailhorak@domyspanelsko.cz phone+420 778 727 878

Proč jít do nákupu nemovitostí s námi?

Díky dlouholetým zkušenostem přesně víme, jak na to. Najdeme pro vás nemovitost podle vašich představ.

tile

Více než 800 nemovitostí

tile

Tradiční španělský styl i moderní novostavby

tile

Zkušenosti v realitách přes 10 let

tile

Osobní přítomnost českého makléře ve Španělsku