Cestování po městě

Jak cestovat po Alicante

Do centra města se bez problému dostanete pěšky – procházka je to velmi příjemná. U delších vzdáleností můžete využít autobusové a tramvajové spoje, nebo jízdní kolo.

Tramvaje a městské autobusy

Pohodlný pohyb po městě vám umožní městská hromadná doprava – tramvaje a autobusy. Nepřestupní lístek na autobus zakoupíte u řidiče za 1,45 euro a v tramvaji vám zase poslouží automat.

Síť tramvají v Alicante je velmi moderní. Jedná se o kombinaci tramvaje a metra, proto si nezapomeňte řádně uschovat jízdenku – na některých zastávkách ji u vchodu a východu budete potřebovat. Pokud máte v plánu absolvovat minimálně deset cest, vyplatí se vám spíše pořízení speciální karty „Móbilis card“. Prodávají se v trafikách a pobočkách EMT.

Můžete si kartu nabít na 10 jízd a poté ji pravidelně dobíjet dle potřeby. Vždy si pořádně ohlídejte, kterou kartu si kupujete – každá platí pro jiná tarifní pásma a má jiná časová omezení. V Alicante se nachází hned šest tarifních zón, které jsou označeny písmeny A až F. Nejlevnější karta stojí 10 eur.

Dále se vám nabízí možnost zakoupit neomezený jednodenní (4 EUR), dvoudenní (6,70 EUR), nebo třídenní lístek (9,70 EUR). Je zde rovněž možnost získat skupinovou slevu – pro rodiny a skupiny s více než 10 členy.