Specialista na prodej nemovitostí ve Španělsku

Vyběhněte na horu Montgó

22.8.2020 Filip Horák

Jednou z velmi populárních aktivit v Alicante je běh. Naleznete zde hned několik oblíbených běžeckých tras. Krásné pláže a hory regionu Alicante jsou ideální venkovní běžecké tratě. Můžete si vybrat z běhu po plážích, které nabízejí ploché trasy pro rychlý i pomalejší běh, nebo těžší výzvu po horských stezkách. Ať tak či onak, budete odměněni pohledy na nádherné přírodní scény.

 

Benidorm

Můžete začít s jemnou pláží po slavných plážích Benidormu s mrakodrapy, které tvoří pozadí po levé straně s třpytivým středomořským mořem a ostrova Benidorm po pravé straně.

Trasa začíná na pláži Poniente na jižním konci u Calle la Cala. Ideální doba je při svítání nebo těsně před západem slunce, kdy je oblast méně přeplněná a počasí bude chladnější, zejména v letních měsících.

Pláž Poniente - Balkon de Benidorm - pláž Levante. Snadná trasa o délce 6 km.

 

Hora Montgó

Impozantní horský masiv Montgó odděluje plážová města Javea a Denia. Je útočištěm divoké zvěře, ptáků a vzácných květů. Oblíbená trasa nabízí několik cest různých obtíží. Pro běžce je to výzva, odměnou Vám ale budou úžasné výhledy na pobřeží. V jasném dni můžete vidět až na stranu ostrova Ibiza.

Ermita de Pare Pere, Montgó - Záliv L'Aigua - Ermita de Pare Pere. Střední obtížnost o délce 4km.

picture