Proces koupě nemovitosti

Proces koupě nemovitosti

Napsal(a): Domy Španělsko , Publikováno: 24.04.2019

Pokud chcete vlastnit nemovitost, je nutností mít tzv. NIE (identifikační číslo). Díky NIE se zapíšete jako vlastník v registru nemovitostí. O toto číslo můžete zažádat buď v ČR na ambasádě nebo ho můžeme vytvořit za 80 EUR ve Španělsku.

Když se rozhodnete pro zakoupení určité nemovitosti, zasílá se kauce na základě rezervační smlouvy. Tato částka je různá. Pohybuje se od 3 000 do 11 000 EUR (kauce se odečítá od ceny nemovitosti). Pokud zaplatíte kauci a stane se, že nakonec odstoupíte z různých důvodů od smlouvy (např. nedostanete hypotéku nebo budete mít jiný důvod), kauce bohužel propadá v neprospěch kupujícího. Díky zaslané kauci se nemovitost rezervuje na dobu max. 4 týdnů.

Další krok je zaplacení daně ve výši 10 % z ceny nemovitosti u notářského zápisu (zaplatí kupující) + poplatků s koupí spojené, které se pohybují mezi 2 – 3 % z ceny nemovitosti (notář, kolek, registrace vody, elektřiny, atd.).

Pokud chcete financovat nemovitost hypotékou ve Španělsku, musíte pak počítat s poplatky bance ve výši cca 2 % (odhad, vyřízení ze strany banky, atd.).

Většina našich klientů uvítala, že tyto kroky řešíme za ně my. To znamená, že po rozhodnutí o koupi vybrané nemovitosti nám dávají notářsky ověřenou plnou moc, která je po kompletním vyřízení zrušena u notáře.

zpět Zpět na výpis

Doporučené nemovitosti

Jak najít perfektní nemovitost u moře, která vám v době vaší nepřítomnosti vydělá? S výběrem vám poradíme. Provedeme vás po těch nejatraktivnějších lokalitách a dopomůžeme vám k výhodné koupi.

Zobrazit celou nabídku arrow

Proč jít do nákupu nemovitostí s námi?

Díky dlouholetým zkušenostem přesně víme, jak na to. Najdeme pro vás nemovitost podle vašich představ.

tile

Více než 800 nemovitostí

tile

Tradiční španělský styl i moderní novostavby

tile

Zkušenosti v realitách přes 10 let

tile

Osobní přítomnost českého makléře ve Španělsku