Podmanivá jezera v Torrevieja

Podmanivá jezera v Torrevieja

Napsal(a): Domy Španělsko , Publikováno: 09.01.2018

Slaná jezera a jejich vliv na jedinečné mikroklima v okolí španělského města Torrevieja patří mezi světové rarity. O to víc, že zde najdete vody zbarvené do netradiční růžové barvy.

Za vším hledej řasy

Zatímco jezero Laguna Salada de la Mata září učebnicově smaragdovou barvou, jeho o 1,5 kilometru vzdálený soused Laguna Salada de Torrevieja jako by díky své sladce růžové barvě vyprávěl ty nejromantičtější příběhy. Hlavním důvodem netypického vodního zbarvení je jednobuněčná řasa Dunaliella salina.

Obě solná jezera jsou dnes centrem rezervace Parque natural de las Lagunas de La Mata y Torrevieja, založené roku 1989. Zatímco dříve byla využívána pro získávání soli, dnes zde žije zde více než dvě stě druhů ptáků, z nichž nejatraktivnější jsou bezesporu plameňáci, kterých zde vědci napočítali okolo dvou tisíc.

Útočiště zde ale najdete i vy. Zejména trpíte-li kožními chorobami, může na vás mít slané černé bahno kolem jezera terapeutické účinky. Alespoň to tvrdí místní, kteří nedají na temný kal dopustit. Pokud bahenní masku raději vynecháte, projděte se alespoň po pláži a zhluboka dýchejte. Extrémně slaný mořský vzduch ocení především astmatici a alergici.  

zpět Zpět na výpis

Doporučené nemovitosti

Jak najít perfektní nemovitost u moře, která vám v době vaší nepřítomnosti vydělá? S výběrem vám poradíme. Provedeme vás po těch nejatraktivnějších lokalitách a dopomůžeme vám k výhodné koupi.

Zobrazit celou nabídku arrow

Proč jít do nákupu nemovitostí s námi?

Díky dlouholetým zkušenostem přesně víme, jak na to. Najdeme pro vás nemovitost podle vašich představ.

tile

Více než 800 nemovitostí

tile

Tradiční španělský styl i moderní novostavby

tile

Zkušenosti v realitách přes 10 let

tile

Osobní přítomnost českého makléře ve Španělsku