Nejkrásnější pláže ve Španělsku - kde je najdete?

11.9.2020 Filip Horák

Do Španělska každoročně vyrazí průměrně 190 tisíc Čechů (v minulém roce byla čísla přirozeně o poznání nižší). Co v této jižní zemi hledají? Kromě slunečného počasí, památek, tapas a býčích zápasů samozřejmě zejména moře a překrásné pláže.

Těmi se Španělsko pyšní právem: modrá vlajka, která značí čistou vodu i skvělý servis, vlaje nad více než 600 španělskými plážemi, což z něj dělá světovou jedničku. Poradíme vám, kam se za nejkrásnějšími plážemi vypravit.

PLÁŽ SAN JUAN

Překrásnou, dlouhou písčitou pláž, azurové moře a živou atmosféru s vyžitím všeho druhu nabízí pobřeží Costa Blanca v Alicante. Patříte-li mezi milovníky zábavy a nevadí vám přítomnost dalších turistů, je pro vás pláž San Juan jako stvořená. Pozvolný vstup do moře a jemný písek jsou ideální pro malé děti, široká nabídka aktivit zabaví i starší ročníky.

PLÁŽ DEL CHARCO

Nevyhledáváte populární pláže plné barů? Na Alicante u městečka Villajoyosa najdete téměř dva kilometry dlouhou oblázkovou pláž del Charco ukrytou v zátoce. Křišťálově čistá voda a bohatá fauna zaručují skvělé podmínky pro potápění. Náročnější přístupnost pak zaručuje minimum dalších návštěvníků. Nad pláží ční věž Torre de Charco ze 17. století, která dodává místu na jedinečnosti. Útesy pod věží jsou bezpečným místem pro objevování podmořského světa.

PLÁŽ DEL GRANADELLA

Další skrytou pláží v okolí Alicante ukrytou za středomořskými borovicemi je Granadella. Oblázky a strmější vstup do vody nevyhovují malým dětem, přírodní jeskyně a kamenité dno lákají ke šnorchlování. K nenápadné pláži vedou kamenité schody vytesané do skály, najdete na ní i bar, kde vám s radostí připraví čerstvé mořské plody nebo osvěžující drink.

PLÁŽ DE BOLONIA

Na pobřeží Costa de la Luz v Andalusii najdete jedinečnou přírodní památku, pláž s písečnými dunami de Bolonia. Je poměrně dlouhá (asi 4 km), takže i přes vysokou návštěvnost nebývá přeplněná.

PLÁŽ DE MÓNSUL

Překrásná pláž, na které se natáčely scény ze slavných filmů, jako je například Indiana Jones, patří do přírodní rezervace Cabo de Gata. Od ostatních pláží ji odlišují pozůstatky sopečného původu: skály a lávové usazeniny rozeseté po celém okolí. Jemný písek, stromy a čistá voda dělají z tohoto poklidného místa ráj pro milovníky klidu a přírody.

TAMARIU

Kdo by neznal Costa Bravu! Představu všudypřítomných oslav, hluku a bujarého veselí vyvrací úsek mezi městy Palamós a Cadaqués. Na tomto místě najdete klidné písečné pláže s nejčistější vodou ve Středozemním moři a malé zátoky, které nabízejí úžasnou atmosféru a genius loci.

Už hledáte pas, plavky a opalovací krém a vyrážíte za teplem? Spojte svou dovolenou s prohlídkou realit a pořiďte si ve Španělsku vlastní nemovitost. Jde o skvělou investici… a navíc už nikdy nebudete muset hledat hotel. Celým procesem vás bezpečně provedeme, stačí se ozvat.

Prohlédnout nabídku nemovitostí ve Španělsku

picture