Jedinečná promenáda Explanada de España

Jedinečná promenáda Explanada de España

Napsal(a): Domy Španělsko , Publikováno: 13.02.2018

Zapomeňte na všechny starosti a provětrejte si hlavu na ikonické promenádě v malebném a životem pulzujícím městě Alicante.

 

Okružní cesta kolem přístavu

Explanada de España je nezapomenutelnou promenádou, která lemuje zdejší přístav, aby vás dovedla na jednu z místních pláží. Je vytvořená tak, aby ve vás zanechala hluboký dojem a už nikdy jste na ni nezapomněli. Tento pocit má na svědomí unikátní mozaika skládající se z více jak šesti a půl miliónu mramorových dlaždiček. Barvy červené, bílé a černé vytváří obrazec pohybujících se vln, který má symbolizovat životem a zábavou pulzující metropoli.

To, že se nejedná jen tak o ledajakou cestu, poznáte hned na prvním kroku. Explanada de España je jedním z městských středobodů a je zde pořádně živo, i když nenarazíte na jednu z právě probíhajících slavností. Promenáda je doslova lemována restauracemi a drobnými obchůdky s upomínkovými předměty. Zastavte se zde na sklenku osvěžující Sangrie a užijte si neopakovatelnou atmosféru Alicante.

 

Park Canajelas

Promenáda začíná v parku Canajelas, který je jedním z nejromantičtějších míst na pobřeží Costa Blanca. Jedná se o nejstarší park ve městě, který se za dlouhé roky změnil jen málo. Za svůj název vděčí José Canajelasovi, který bojoval za rozšíření přístavu a modernizaci města. Hlavním lákadlem parku je nádherný výhled na ukotvené lodě v přístavu, kterému sekunduje stoletý fíkus hlídaný dvěma sochami lvů.

zpět Zpět na výpis

Doporučené nemovitosti

Jak najít perfektní nemovitost u moře, která vám v době vaší nepřítomnosti vydělá? S výběrem vám poradíme. Provedeme vás po těch nejatraktivnějších lokalitách a dopomůžeme vám k výhodné koupi.

Zobrazit celou nabídku arrow

Proč jít do nákupu nemovitostí s námi?

Díky dlouholetým zkušenostem přesně víme, jak na to. Najdeme pro vás nemovitost podle vašich představ.

tile

Více než 800 nemovitostí

tile

Tradiční španělský styl i moderní novostavby

tile

Zkušenosti v realitách přes 10 let

tile

Osobní přítomnost českého makléře ve Španělsku