Co všechno v Alicante navštívit?

Co všechno v Alicante navštívit?

Napsal(a): Domy Španělsko , Publikováno: 05.10.2020

K největším kladům španělské provincie Alicante nepatří pouze malebné pláže a průzračné moře, ale také přírodní scenérie a památky v okolí. Jaké zážitky si odsud můžete odvézt a které lokality rozhodně stojí za návštěvu?

Alicante je španělské přístavní město ve stejnojmenné provincii, které láká nejen turisty, ale také vášnivé golfisty. Mezi oblíbené turistické oblasti patří Costa Blanca. Nádherné bělostné pobřeží upoutá na první pohled – svádí ke koupání, poklidné relaxaci i romantickým večerním procházkám. Co dalšího si v Alicante určitě nenechat ujít?

Kouzelné bílé pláže a kulinářské speciality

Costa Blanca, což v překladu znamená „bílé pobřeží“, je doslova rájem pro cestovatele. Můžete si prohlédnout zdejší krápníkové jeskyně, projít se borovicovým lesem, dopřát si výlet na kole, nebo si užívat nádherný výhled do krajiny. Kromě úchvatných přírodních klenotů vás zde samozřejmě čekají typické španělské pokrmy – od paelly až k mořským plodům – a lahodné španělské víno.

Historické památky i podmořské poklady

V samém srdci města se do výše pne ohromný středověký hrad svaté Barbory. Rozkládá se na nejvyšším kopci Mount Benacantil a nabízí dechberoucí pohled do okolí. Pokud však chcete nahlédnout ještě hlouběji do minulosti, vydejte se do archeologického muzea – objevíte zde artefakty staré stovky let. Neméně zajímavá je potom promenáda La Explanada de España nebo ostrůvek Tabraca, který se pyšní bohatým podmořským životem.

Navštivte golfová hřiště

V Alicante je mnoho golfových hřišť a vyhlášených míst pro tenisty. Zdejší počasí je totiž mimořádně stabilní a to dokonce i v zimních měsících. Také v prosinci se drží nad 20 °C, takže se sem sportovci rádi vydávají po celý rok.

Golf s výhledem na azurové moře – třeba u luxusní přímořské vily – je zážitkem na celý život. Proto kromě výletů a kulinářských pochoutek věnujte čas i této zábavě.

Přímořské vily k prodeji a pronájmu

Rádi byste si v krásné lokalitě našli dlouhodobé útočiště, kam se budete moci kdykoliv zase vrátit? Popularita zahraničních nemovitostí roste. Letní sídlo daleko za hranicemi si můžete pořídit i vy a v době vaší nepřítomnosti jej využívat k pronájmu.

V nabídce jsou luxusní apartmány u moře i honosné vily. Obojí představuje rozumnou investici – s pomocí znalců realitního trhu můžete nemovitost zcela bezstarostně pronajímat turistům a získat pravidelný přivýdělek.

zpět Zpět na výpis

Doporučené nemovitosti

Jak najít perfektní nemovitost u moře, která vám v době vaší nepřítomnosti vydělá? S výběrem vám poradíme. Provedeme vás po těch nejatraktivnějších lokalitách a dopomůžeme vám k výhodné koupi.

Zobrazit celou nabídku arrow

Proč jít do nákupu nemovitostí s námi?

Díky dlouholetým zkušenostem přesně víme, jak na to. Najdeme pro vás nemovitost podle vašich představ.

tile

Více než 800 nemovitostí

tile

Tradiční španělský styl i moderní novostavby

tile

Zkušenosti v realitách přes 10 let

tile

Osobní přítomnost českého makléře ve Španělsku